Přírodní spalovače tuků, které vám pomohou účinně zredukovat váhu

29.10.2017

Pokud chcete zhubnout, není důležitá dieta, ale intenzívní pohyb, pitný režim, psychická pohoda a tzv. hubnoucí přírodní jídelníček. Níže uvádíme několik tipů na potraviny, které Vám k Vašemu cíli přispějí.

20 superpotravin pro hubnutí

Citrusové plody

Citrusové plody jsou bohaté na vitamín C, který snižuje hladinu inzulinu v krvi a zrychluje metabolismus. Pomeranč, kumquat, grapefruit , kiwi, citrón jsou typickými představiteli citrusových plodů, které jsou zdrojem vitamínů, zejména vitamin C a dodávají tělu energii, působí také proti překyselení a zrychlují proces metabolismu a odbourávání tuků.

 • právě vodu s citronem pijte každé ráno nalačno, je to ideální start do nového dne

Zelená nepražená mletá kávová zrna

Zelená nepražená kávová zrna obsahují spoustu výživných látek, která nejsou zničena tepelnou úpravou. Zelená kávová zrna obsahují kyselinu chlorogenovou, která snižuje vstřebávání cukru v trávicí soustavě, čímž spaluje nahromaděné tuky. Tato kyselina také stimuluje metabolickou aktivitu jater, a tak spálí více tuků.

Banány

Banány jsou výborným zdroje draslíku, vápníku, hořčíku a spousty vitaminů. Sníst byste měla jeden banán denně. Banán je skvělý i tím, že vás zasytí, budete-li mít mezi jednotlivými denními jídly hlad. V kombinaci s jogurtem ovesnými vločkami jsou příkladem zdravé snídaně, která podpoří proces hubnutí.

 • zdroj energie (zdroj cukrů -sacharóza, fruktóza a glukóza)
 • zdroj proteinů - vhodný základ do smoothie a snídaňových směsí
 • více

Jablka a hrušky

jablka a hrušky jsou zdrojem vitamínů, energie, ale také vitamínů a minerálů. Pokud si dáte jablko nebo hrušku pro zahnání hladu, dobře vás zasytí, zažene hlad a dodá energie. Navíc toto ovoce má nízký glykemický index. Můžeme je nazvat přírodními spalovači tuků.

 • zrychlují metabolismus a čistí tělo od toxínů
 • rychleji regeneruje svoje svaly a uvolňuje napětí
 • vhodné při redukčních dietách - nízký glykemický index
 • rychle zasytí
 • Článek: tipy na zdravé ovoce

Lískové, vlašské ořechy a mandle

ořechy (kešu, mandle, lískáče, vlašáky, arašídy) jsou právem řazeny mezi superpotraviny pro vysoký obsah zdravých tuků (omega 3), bílkovin, minerálů ( hořčík, mangan, železo, draslík, selen, zinek, měď ) a vitaminů, zejména vitaminy skupiny B , E. Ořechy podporují zdravé zažívání a dobře zasytí a proto brání nezdravému přejídání. Jsou zdrojem proteinů, které podporují růst svalové hmoty.

 • zdroj omega 3 kyselin
 • brainfood - podporují zdraví mozku a nervového systému

Semínka

Semínka (chia, sezam, len, slunečnice, bazalka, teff, mák) jsou součástí paleo a RAW stravy. Semínka též jsou zdrojem antioxidantů, vlákniny, proteinů, minerálů, vitaminů, zdravých tuků - omega mastných kyselin. Semínka pomáhají ve výživě mozku a mozkových funkcí, tzv. Brainfood. Jsou vhodným zdrojem zejména pro sportovce, vegany a vegetariány pro zdroj energie a doplnění proteinů a tuků.

 • bezlepkový zdroj proteinů
 • podporují hydrataci organismu zevnitř (len, bazalka, chia)
 • jsou bohatá na proteiny a tím podporují růst svalové hmoty
 • jsou vhodná při redukčních dietách a hubnutí
 • zdroj elektrolytů

Quinoa, bezlepková příloha

Quinoa, neboli "poklad Inků",  je bezlepková obilnina  původem z jihoamerických And. Tato obilnina podobná kuskusu obsahuje minimum kalorií ale za to vysoký podíl vlákniny, čímž ovlivňuje chuť k jídlu a má vliv na spalování tuků. Dále obsahuje tzv. kompletní bílkoviny, antioxidanty a další minerály a vitaminy, jako je železo, zinek, selen a vitamín E. Merlík chilský si můžeme připravit naslano i nasladko. Je skvělá jako příloha k masu, k omáčkám, můžete jí plnit a zapékat zeleninu, přidávat do polévek a salátů.

 • podporuje metabolismus a regeneruje tkáně
 • doplněk při redukčních dietách, podporuje spalování tuků
 • alternativa k masité stravě pro vegany a vegetariány (zdroj kompletních proteinů)
 • více

Voda

lidské tělo obsahuje cca 70% - 90% vody. Dostatečná hydratace organismu je jednou z klíčových podmínek pro zdravé tělo. Voda reguluje hladinu cholesterolu v těle (ředí krev, cévy jsou pružnější - nezraňuje je tzv.lepkavá hustá krev) a mění jeho pH. Voda je také nosič informace (můžeme porovnat pramenitou vodu s vodou balenou).

 • odvádí toxické látky z těla
 • více

Rajčata

Do svého jídelníčku nezapomeňte zahrnout také rajčata. Snižují totiž množství cholesterolu a tuku v krvi. Kromě konzumace syrových rajčat pijte také rajčatový džus, kterým skvěle doplníte a ozvláštníte i váš pitný režim. 

 • rajčata obsahují až 90% vody
 • rajčata mají minimální energetickou hodnotu a neobsahují skoro žádné cukry
 • odporují hubnoucí proces, mají nízký obsah kaloriíí (103 kj / 100 g)
 • díky obsahu karotenu podporuje funkci mozku
 • více

Avokádo

Avokádo má dužnatý plod hruškovitého tvaru, zelené barvy, velkou peckou uvnitř plodu a kožnatou slupkou. Plody obsahují značné množství vitaminu D a patří nejvýživnější ovoce na světě. 

 • velmi nízkým obsahem cukru - pro diabetiky
 • zdroj zdravých tuků
 • nejvýživnější ovoce na světě

Olivový olej

Olivový olej je zdravý a dietní tuk, který pomáhá eliminovat "špatné" nasycené tuky a snižuje v krvi hladinu stresového hormonu kortizolu, jenž má vliv na přírůstek hmotnosti.

Konzumujte pouze studený olivový olej, například v zeleninových salátech či polévkách. Olivový olej totiž při zahřátí ztrácí většinu svých zdravotních přínosů. více


Tip na spalování tuků: kotvičník zemní prášek s mletým kořenem maca

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Podle doporučovaných pravidel bychom měli pít 8 sklenic vody (H2O) denně (někteří odborníci doporučují ještě více), někdy se to pro nás může zdát nesplnitelné. Dobrou zprávou je, že až 20% denního příjmu vody můžeme získat z ovoce a zeleniny. Dostatek vody je důležitý zejména v létě...Níže uvádíme několik doporučení na potraviny, které v sobě...

Na podpoře imunitního systému je potřeba pracovat celý rok, nejen na podzim a v zimě. Běžným příjmem vitamínu C (Kyselina L-askorbová) z potravy má organismu někdy omezenou schopnost vstřebat celou dávku přes střevní stěnu. V době chřipek je nutností denní příjem vitaminu C cca 2-3 gramy, jinak stačí cca 0,3 - 1 gram. Vitamin C je citlivý na...

Superpotraviny jsou plné antioxidantů, ale i oxidační stres, který je způsoben znečištěným prostředím, slunečním zářením, stresem, nesprávným životním stylem, kouřením, konzumací alkoholu, nevhodnou stravou, vysokou spotřebou léčiv, záněty, bakteriální, houbovou i virovou infekcí, nedostatek aktivního pohybu, nebo naopak namáhavou pohybovou...

zdravé tuky napomáhají spalování tuků a také pokud dostanete chuť na sladké můžete ji zahnat avokádem (právě avokádo je zdrojem zdravých tuků i proteinů), oříšky a semínky. Mezi zdravými tuky patří za studena lisované rostlinné oleje, potraviny s obsahem omega 3 mastnými kyselinami, jako například ořechy, tučné ryby, semínka. Mezi zdravé tuky patří...

Semienka sú výdatným zdrojom výživné sily. Také malé, takmer "neviditeľné plody", ale napriek tomu sú plné vitamínov, minerálov, proteínov vlákniny a základných živín. Navyše sa vďaka svojej veľkosti ľahko pridávajú do akejkoľvek stravy. Používajú sa do šalátov, smoothie, na zahustenie polievok, do raňajkových zmesí pri pečení atď.

Ostropestřec mariánský neboli Silybum marianum vypadá jako obyčejný bodlák, na listech má bílé skvrny-mléko a vděčí tomu za svůj název (mariánský). Na trhu najdeme pestrou paletu výrobků s ostropestřecem mariánským. Hlavní účinnou látkoutéto léčivé bylinky je sylimarin, který vyvolává antioxidační účinky a podporuje tvorbu enzymů v játrech. Má...