sk-10 smoothie, které působí proti zánětům

24.01.2017

Když se zánět stává chronickým, je to pro náš poplašný zvon, abychom jej rychle odstranily pryč z těla. A pokud na tyto signály nebudeme reagovat, může to vést k chronickým onemocněním.
Smoothies je nejjednodušší způsob, jak propašovat více protizánětlivých potravin do jídelníčku, pokud obsahují ty správné superfoods. Zde je 10 chutných tipů, které mohou vylepšit kondici při boji s chorobami.

Pestrá nabídka superpotravin

Kurkuma

Kurkuma je nazávána protizánětlivým zlatem, jde o indické koření přidává barvu potravinám, má sladko hořkou chuť a dodá pořádnou dávku protizánětlivých flavonoidů, zejména kurkumin, který bojuje se záněty. Studie prokázaly, že kurkumin zlepší funkci mozku a dokonce i snížuje bolest u artritidy (má stejné účinky jako protizánětlivé léky).
Můžete kombinovat s banány, mangem, mrkví, pomerančem, ananasem, mandlovým mlékem

 • přiznivě působí na játra
 • při léčbě žloutenky
 • působí proti rakovinovému bujení
 • prostředek k očistě těla
 • pozitivní vliv na trávicí procesy a činnosti střevní flóry
 • více

Kdy může kurkuma pomoci léčit?

Kefír

Jogurt není jedinou probiotickou hvězdou mléčných výrobků. Kefír je fermentovaný (kvašený) nápoj, který působí proti zánětu. Nejlepší je neslazený druh, vyrobený z mléka z volně se pasoucích krav. Výzkumníci z University v Calgary také zjistili, že tyto probiotika mohou pomoci v boji proti únavě, depresi a chronickým zánětlivým stavům.
Můžete kombinovat s borůvkami, jahodami, broskvemi, banány, hruškami, kapustou, mangem.

Kefír, musli a bobule
Kefír, musli a bobule

Superpotraviny, které byste měli vyzkoušet v zimě

Acai prášek

Je vyrobený z lyofilizovaných bobulí Acai. Acai prášek je nabitý antokyany - antioxidanty, které snižují zánět a mohou pomoci předcházet nemocem. Prášek z Acai působí tak, že potlačuje prozánětlivé cytokiny, proteiny, které způsobují zánět a bolest. Amazonské bobule poskytují také protizánětlivé mastné kyseliny, které podporují dobrou náladu a svěžest mozku.
Můžete kombinovat s mladým Kalem, špenátem, čokoládou / kakaem, banánem, mandlovým máslem

 • zpomaluje proces stárnutí
 • zlepšuje funkci naší trávící soustavy
 • prevence rakoviny
 • protizánětlivé vlastnostmi
 • více zde

Bobule

Borůvky, ostružiny, maliny, černý rybíz, arónie, rakytnik řešetlákový a brusinky jsou superpotraviny, které mají něco společného. Jsou plné antioxidantů, které pomáhají umlčet volné radikály, které způsobují zánět. Doporučujeme směs bobulí, protože každá z nich obsahuje jedinečné fytonutrienty. Borůvky získaly spoustu ocenění, ale maliny mají také vysoký obsah antioxidantů a obsahují silnou dávku kyseliny ellagic, která je protizánětlivá.
Můžete kombinovat všechny bobule s banánem, řeckým jogurtem , avokádem

Třešňový džus

třešňový džus může zmírnit vaše bolesti. Je oslavováno jako ovoce mající nejvyšší obsah protizánětlivý látek než jakékoliv jiná potravina .¨Studie ukázaly, že pití této kyselé šťávy může snížit bolesti svalů a slabost po cvičení. Tak v čem tkví tajemství této třešňové nebo višňové šťávy? Antioxidanty a antokyany obsažené ve šťávěpůsobí proti zánětům.
Můžete kombinovat s limetkou, mangem, pomerančem, mandlovém mlékem

Pozor na čerstvý fresh. Může vám i uškodit!

Lněný olej

Lněný olej je skvělý způsob, jak přijímat do těla omega-3 mastné kyseliny , které jsou esenciální mastné kyseliny působící proti zánětu. Ve skutečnosti se olej může pochlubit více jak třikrát větším působením proti zánětům, díky vyššímu obsahu esenciálních kyselin než mají lněná semínka. Jedna studie zjistila, že se sníží markery zánětu až o 46%, a navíc je to spojeno s nižším rizikem chronických onemocnění, jako je artritida a onemocnění srdce.
Můžete kombinovat s banány, ovsem, ořechovým máslem, dýní, jablky, skořicí

Kakaový prášek

Studie ukazují, že flavanol obsažený v kakau může snížit produkci prozánětlivých molekul zapojených do zánětu, snížuje srdeční choroby a riziko mrtvice . A co víc, vědci z Louisiany zjistili, že kakaový prášek snižuje I ve střevech záněty. Proto je vhodný konzumovat surový kakaový prášek (RAW kvalita, nijak neupravená).
Můžete kombinovat s banánem, ořechovým máslem, borůvkami, třešněmi, acai, jogurtem, matchou i kokosem.

Mladý Kal (kapusta)

mladý kal je plný vitamínu K, což pomáhá k odstavení zánětlivých procesů, a to je Mladá kapusta je také bohatá na minerální hořčík, která pomáhá snížit chronický zánět.
Můžete kombinovat s ananasem, mangem, pomeranči, citronem, kiwi

Zázvor

Zázvor je mírně pikantní kořen a nejen s uklidňujícím účinkem na podrážděný žaludek; ale má také protizánětlivé účinky. Výzkumníci z University v Miami zjistili, že zázvor výrazně snížuje bolest kolene u pacientů s osteoartrózou a může fungovat jako ibuprofen .
Můžete kombinovat s listovou zeleninou, citronem, kokosem, ananasem, jablkem, čokoládou.

Matcha prášek

Zelený čaj Matcha, prášková forma zeleného čaje je ideální pro přípravu koktejlu (složka má 130 krát větší schopnost bojovat s rakovinou - antioxidační epigallocatechin gallát - EGCG). Studie ukazují, že EGCG má protizánětlivý účinek na buňky imunitního systému a může dokonce pomoci při léčbě nebo prevenci autoimunitních onemocnění.
Můžete kombinovat s broskví, mátou, kakaem, kokosem, vanilkou.

Zdroj: preventionlife.com

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Rafinovaný cukor je obyčajná forma pridaného cukru, ktoré je potrebné sa vyhnúť. Každý orgán v tele od hlavy až k päte je ovplyvnený cukrom. To môže viesť k cukrovke, zubnému kazu, obezite, srdcovým ochorením, niektorým typom rakoviny, a dokonca aj k zlým kognitívnym funkciám. Rafinovaný cukor sa dá ľahko nahradiť prírodnými sladidlami, ktorá...

V dnešní době se bohužel někteří lidé zabývají i tím, proč mu padají vlasy a jak je možné, že začaly tak řídnout? Ale málo kdo z nás asi ví, že i v potravinách existují vitamíny pro růst vlasů a jejich podporu. Dle dostupných studií, je totiž špatná výživa a málo potřebných vitamínů jedním z faktorů, proč nám vlasy začnou padat a řídnout....

Skončil rok 2016 a můžeme shrnout co se stalo v oblasti zdravé výživy. Nejvíc IN v roce 2016 byla tzv. RAW strava a smoothie (nevýhodou těchto potravin je, že obsahují parazity a baktérie a jsou tzv. chladivé potraviny, které nejsou úplně vhodné v zimním období) a obchody nebo restaurece tento trend propagující. Z hlediska superpotravin se...

superpotraviny mohu stát pár korun a navíc si můžete skvěle pochutnat a přitom vás bude hřát dobrý pocit, že prospíváte svému zdraví a štíhlé línii.

Když se zánět stává chronickým, je to pro náš poplašný zvon, abychom jej rychle odstranily pryč z těla. A pokud na tyto signály nebudeme reagovat, může to vést k chronickým onemocněním.
Smoothies je nejjednodušší způsob, jak propašovat více protizánětlivých potravin do jídelníčku, pokud obsahují ty správné superfoods. Zde je 10 chutných tipů, které...

Abnormálne tuhá stolica je častým problémom, o ktorom sa ale moc nehovorí. Vyriešiť situáciu bez liekov a diskrétne je väčšinou možné - pomôcť môže potrebné starostlivý výber účinných potravín. Prezradíme, ktoré produkty zmierňujúci zápchu patrí do elitnej dvanástky.
Príčin zápchy môže byť mnoho. Od ochorenia tráviaceho traktu až po vedľajšie účinky...