Exotické a tropické plody

Kumquat

oranžové tropické citusové ovoce, podlouhlý pomeranč velikosti křepelčího vejce ) původem z Číny. Jí se společně s kůrou. Čím zralejší plody tím, jsou méně kyselé.

více informací

Acai

tropické bobulovité ovoce, temné až černé barvy podobné našim borůvkám nebo arónii.

více o tropickém ovoci acai berry

Goji, kustovnice čínská

plody goji jsou nazývány červeným diamantem, elixírem dlouhověkosti a její účinky jsou známé po tisiciletí. Goji jsou sušené plody kustovnice čínské (Lycium chinensis), obsahující 18 druhů aminokyselin, vitamíny (A, C, B1, B2, B3, B6, E) a 21 stopových prvků (např. zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor).

 

Guave

tropické jablko původem z Jižní Ameriky, tvarem je velmi podobné avokádu, červenému jablu nebo žluté hrušce - tolik podoba abarev může mít tento zajímavý plod.

více informací o Guave

Avokádo

superovoce pro výživu našeho mozku s vysokým obsahem rostlinných tuků. Více

Amalaki ( amla )

drobné žluto-zelené ovoce, které se nazývá jako indický angrešt s vysokým obsahem vitaminu C

Ananas

u nás dobře známé tropické léčivé, sladké a chutné ovoce původem z Jižní Ameriky s obsah 80% vody.

Kiwi

velmi populární chlupaté ovoce se zelenou sladkokyselou dužinou s obsahem vitamínů skupiny B, C, E a K

  • zmírňuje zácpu
  • prospívá pleti - zdroj antioxidantů, vitamínů a ovocných kyselin
  • působí proti depresím
  • zabraňuje růstu nádorových buněk ( žaludek, střevo )
  • diabetes I a II typu
  • na parodontózu
  • více o účincích kiwi
Kiwi
Kiwi

Karambola

tvarem je žlutý plod podobný benátskému lampionu s lesklou slupkou. Pokud se nakrájí na plátky vzniknou krásné pěticípě hvězdičky je šťavnatou a nakyslou chytí ( jako angrešt ). Karambola je vydatným zdrojem vitaminu C.

Kaki ( Tomel, Churma..)

podobné oranžovému rajčeti s velmi sladkou dužinou ( pokud je dostatečně zralé )

Jujube, cicimek datlový 

ovoce původem z Číny podobné malým datlím

Maracuja

lijánovité ovoce podobně tvarem zmuchlanému vejci s voskovou slupkou a gelovou dužinou. Chut plodů je sladko kyselá podobná angreštu.

Dračí ovoce - Pitaya

Jeho exotický vzhled vás trochu vyděsí, ale oproti tomu sladká a šťavnatá chuť zase navnadí. Dračí ovoce najdete v mnoha větších obchodech s potravinami. Stejně jako jiné ovoce, je i tento druh s nízkým obsahem kalorií a dobrým zdrojem základních živin, které potřebujete pro udržení zdraví. Jeho exotický vzhled vás trochu vyděsí, ale oproti tomu sladká a šťavnatá chuť zase navnadí. Dračí ovoce najdete v mnoha větších obchodech s potravinami. Stejně jako jiné ovoce, je i tento druh s nízkým obsahem kalorií a dobrým zdrojem základních živin, které potřebujete pro udržení zdraví.


Datle

Plod datlovníku se mohou pochlubit přítomností fosforu, minerálních solí, hořčíku, železa, vitaminů A a vitamínů skupiny B, bílkovin a aminokyselin, stejně jako glukózy a fruktózy - Jednoduché cukry, které na rozdíl od sacharózy neškodí lidskému tělu. Podle vědců, je třeba jíst až 10 datlí denně aby prospívaly zdraví.

skladování datlí při pokojové teplotě ve vzduchotěsné nádobě vydrží několik měsíců a v lednici vydrží cca 1 rok

Fíky sušené
Fíky sušené

Opuncie

oválné dužnaté žluto-zelené ovoce s miniaturními jehličkami rostoucí na vrcholku kaktusu. Plody jsou šťavnaté a nakyslé.

Schizandra čínská

Umeboshi - japonské švestičky

malé peckovité ovocné plody původem z Japonska, podobné našim meruňkám, sladkokyselé chuti. Jsou nakládané v soli a jsou zdrojen vápníku, draslíku a železa. Působí proti: