Jednoduchý prostředek na posílení imunity

26.03.2020

PRÁŠEK Z HLÍVY ÚSTŘIČNÉ

Je to velmi jednoduchý prostředek k posílení imunity. Může si jej vyrobit kdokoliv. Když byly moje děti malé, chtěla jsem jim posílit imunitu. Tablety s hlívou ústřičnou mi tehdy připadaly velmi drahé a rodičovský příspěvek na mateřské dovolené moc malý. Přemýšlela jsem, jak to udělat. Vymyslela jsem jednoduchý způsob. Prostě jsem v obchodě s potravinami koupila čerstvou hlívu ústřičnou, tu jsem usušila v sušičce na houby (je možné také použít troubu). Poté jsem dokonale usušené houby rozmixovala v mixéru na prášek.

Prášek skladuji v hermeticky uzavřené sklenici. Bereme 1 ČL 2-3 x denně a zapijeme tekutinou. Lze podávat i velmi malým dětem. Jen pozor na vdechnutí. Pokud dáte prášek do úst a nadechnete se, snadno se vdechne do průdušek. Malým dětem je lepší zamíchat jej do jogurtu či do nějaké kaše.

Co ještě dělám, abych sebe a svou rodinu v epidemii ochránila?

1)Nikam zbytečně nechodíme, jsme pořád doma. Pokud jdeme ven, tak na naši zahradu, nebo do přírody, kde nikoho nepotkáme.

2)Do obchodu nosím roušku. Kdyby roušku nosili všichni a neměli bychom to za legrační kuriozitu, podařilo by se šíření nákazy rychle zvládnout. To se ukazuje například ve státech jako je Tchaj-wan či Mongolsko. Navíc do obchodu ani moc nechodím. Vše mám doma.

3) Pokud náhodou přijdeme z nějakého veřejnějšího místa, umyjeme si dlouze ruky mýdlem, dokonale usušíme a pak si je desinfikujeme. Desinfekci na rukou necháme uschnout, již neutíráme. Lze použíti i obyčejný alkohol.

4)Dlouho spíme, ať jsme odpočatí.

5) Jsme zvyklí chodit do finské sauny. Sauna posiluje imunitu, podporuje krevní oběh. Když někdy cítím, že na mne "něco leze", sauna to rychle spálí. Nyní do finské sauny přístup nemám, ale máme infrasaunu na chalupě. Co nejčastěji se v ní saunujeme.

Podobný efekt jako sauna má paradoxně otužování. Postačí párminutové chození bosky po ránu v trávě. Jakmile se vrátíme domů, oblečeme ponožky a pantofle a chodíme. V celém těle ucítíme nádherné teplo. Dále je vhodné i polévání dolních končetin či celého těla studenou vodou- opět jen chvíli, pak se neutíráme, oblečeme župan a pohybujeme se. Ucítíme příjemné teplo.

6)Pokud je slunečné počasí, je vhodné jakýmkoliv způsobem nechat na sebe slunce působit, může to být i doma při otevřeném okně či na balkoně. Sluneční záření podporuje vytváření vitaminu D v kůži. A právě vysoké dávky vitaminu D jsou doporučovány při chřipkovém či jiném virovém onemocnění.

V roce 1918 v době španělské chřipky k terapii používali také slunce. Neměli dostatek lůžek a nemocní leželi ve velkých stanech. Někdy nemocné vyvezli na lehátku ven a nechali na ně působit slunce. Bylo zajímavé, že i těžké případy se někdy začaly při této venkovní terapii zlepšovat. Stejně tak se sluneční lázně používaly při terapii tuberkulózy. Jen jsme na to poněkud zapomněli. To že slunce nyní intenzivně svítí je požehnání.

7)Snažíme se udržovat dobrou náladu. Zpíváme.

8)Bereme vitamin C, vitamin D a pivovarské kvasnice (zdroj vitaminu B).

9)Hodně pijeme a konzumujeme zeleninu a ovoce.

10)Posilujeme imunitu léčivými rostlinami:

Denně bereme tinkturu z echinacey a kalisie, střídáme s outkovkou pestrou.

Denně také pijeme čaj z květu černého bezu, lipového květu, natě mateřídoušky, plodů šípků a tužebníku jilmového s medem a citronem. Někdy do něj přidám i nakrájenou cibuli se slupkou. Černý bez má prokázané účinky proti chřipkovému viru. Působí dokonce i na virus H1N1. Před nákazou dokáže ochránit, pokud je už onemocnění rozvinuté, dokáže zkrátit jeho délku. Podobné účinky by mohl mít i na ostatní viry.

Střídáme jej s čajem z kořene anděliky lékařské (1 ČL drceného kořene na hrnek horké vody). Andělika má protivirové účinky, posiluje imunitu. Používal ji švýcarský farář Johann Kunzle v době španělské chřipky. Celá vesnice, kde tehdy žil, pila čaj z andělikového kořene, nikdo tehdy chřipkou neonemocněl.

Včera jsme se vydali na medvědí česnek. Už roste. Pěstuji jej na zahradě. Je plný vitaminu C, posiluje imunitu, má antibakteriální a protivirové účinky podobně jako česnek kuchyňský. Přidávám ho do polévek, na jakékoliv jídlo, n a chleba a jíme i celé listy.

Konzumujeme prášek z hlívy ústřičné.

Když cítíme škrábání v krku, kloktáme čajem z tužebníku jilmového. Když jsme cítili, že na nás leze rýma, aplikovali jsme do nosu šťávu z nadutě madagaskarské (Kalanchoe daigremontiana ). Proplachujeme nos proplachovací konvičkou.

Používáme autopatii. Ta nás opakovaně v minulosti dokázala vytáhnout z nejrůznějších onemocnění.

Zdroj: Mudr. Alena Hamplová

Herbář bylinek

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Strava založená především na vláknině (denně by přitom měli zkonzumovat 30 až 38 gramů vlákniny, což odpovídá 2,5 šálkům zeleniny a 2 šálkům ovoce), tucích (např. tzv. omega-3 mastné kyseliny) a proteinech (pomáhají k větší síle a rychlejšímu metabolismu) je způsob, jak se dlouhodobě udržet v dobré kondici a plné síle.

Přírodní antibiotika. Jedna z největších výzev, kterým čelí současná medicína, je zvyšující se odolnost baktérií na farmaceutická antibiotika. Situace je již tak vážná, že ani nová speciální antibiotika na některé patogenní baktérie nejsou účinná. více

Je to velmi jednoduchý prostředek k posílení imunity. Může si jej vyrobit kdokoliv. Když byly moje děti malé, chtěla jsem jim posílit imunitu. Tablety s hlívou ústřičnou mi tehdy připadaly velmi drahé a rodičovský příspěvek na mateřské dovolené moc malý. Přemýšlela jsem, jak to udělat. Vymyslela jsem jednoduchý způsob. Prostě jsem v obchodě...

Selen je stopový prvek, který si tělo neumí vytvořit - minerál pro dobrou náladu, zesiluje účinek vitaminu A, vitaminu C a E. Selen je důležitým prvkem podílející se na stimulaci protilátek, které vyhledávají a ničí virové, bakteriální a houbové infekce v těle. V souvislosti s příchodem jara se mluví zejména o depresích, velkém úklidu a chřipce.,...